Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy (esetlegesen kitörő)...

Egy (esetlegesen kitörő) atomháborút követően Dél-Amerika lenne az ideális kontinens a konfliktust túlélő embereknek (és utódaiknak) a pusztulást követő korokban?

Figyelt kérdés

máj. 1. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem
máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
Már sok atombomba teszt volt, felrobbantották köztük az 50(!) megatonna tnt rombolóerejű hidrogén bombát is, mégsem lett Szibériából radioaktív pusztaság. A mai atombombák átlagosan 1 megatonna alattiak csak néhány ennél nagyobb van, ez elegendő egy nagyváros teljes elpusztításához. A sugárzás egy hét alatt elmúlik, a rombolást a tűzgömb és a lökéshullám végzi. Azt nem tudom az európai atomerőművek sérülés esetén mennyire szivárognának ha nagyon abból lehet gond hosszú távon.
máj. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Ahol nem lesz atomhaboru, ott sok helyen polgarhaboru lesz. Lesz par hely, amelyik megmenekul az ilyen csapasoktol, de azokat elelmiszer, gyogyszer es uzemanyaghiany fogja sujtani. Kerdes az, hogy te mit valasztanal?
máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

#3 egy atomháború miatt nem a sugárzástól és az atombomba közvetlen pusztulásától kell rettegni!

Hanem a nukleáris tél miatt.

Egy esetleges atomháború valószínűleg a NATO és oroszország (+ esetleg észak korea és kína) között törne ki.

Mind a kettő a Föld északi félgömbjén van így a nukleáris tél leginkább ott jelentkezne.


A Föld déli félgömbje viszonylag ép marad.

Igen kérdező a Dél-Amerika legdélebbi részei lakhatóak lennének meg persze Ausztrália és Új-Zéland.


Az északi félgömb is lakható ahogy azt #3 mondta nem fog radioaktív pusztasággá válni. Viszont a nukleáris tél nem játék, 10-15 évig is eltarthat. Ezen okból kifolyólag a föld északi félgömbjén az emberek 90-95%-a kipusztulna a világ többi részén (például a déli félgömbön) meg egy jó ideig több rákos megbetegedés lenne.

máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
A nukleáris tél csak kitaláció.
máj. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Kitaláció addig, ameddig nincsen atomháború. Egy atomháború után már nem lesz kitaláció.
máj. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Psycho ***** válasza:
100%

Dél-Amerikát a 2. helyre tenném. Afrikát a 3-dikra. A győztes Ausztrália/Új-Zéland. Nem véletlen, hogy állítólag sok kőgazdag vesz és épít magának ott "telkeket".


Egy-két atombomba elpukkantása valóban nem okozna globális problémákat. A gond ott van, hogy majd 10ezer atomrakétából áll a teljes készlet, ami ha kvázi egy időben végigdübörög, akkor abból sok jó nem származik.


A sugárzás sem elhanyagolható, de valóban, ahogy #4 is írta, az ennek következményeként fellépő globális éghajlatváltozás az, ami a fő probléma. És ebből a déli félteke is kapna, hisz az éghajlati/időjárási folyamatok ezt homogenizálják.

Az atmoszférába jutó anyagfelhő tartósan kitakarja a napot, a hőmérséklet így csökken, a fotoszintézis megáll, a tápláléklánc felborul. És ez évekig eltart.

máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha valóban kialakulna egy nukleáris tél, akkor a déli félgömb abból ugyanúgy részesülne, mivel a nagy magasságokba feljutó por, koromszemcsék és a füst eloszlana a bolygónk teljes felületén. Így dél-Amerikában, Ausztráliában sem lenne mit enni.

Az viszont valóban kérdéses mennyi szennyező anyag jutna olyan magasságba, ahol évekig lebeghetne, mert a nukleáris tél becsléseken és feltételezéseken alapul, amiben nagyságrendi tévedések lehetségesek.

Nem azt akarom ezzel mondani, hogy nem lesz, sem azt, hogy lesz, mert ezt nehéz lenne hitelesen modellezni, kipróbálni meg inkább ne próbáljuk ki.

máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha tippelnem kellene, én is Dél-Amerikát választanám. Mondjuk Argentína vagy Chile déli része jónak tűnik.

Ausztrália és Új-Zéland a nyugati szövetségi rendszer része, atomháború esetén valószínűleg ők is kapnak belőle. Afrika meg az USA és Európa (meg Oroszország) nélkül egyszerűen éhen halna. A brazilok csatlakoztak a BRICS-hez, pár környékbeli országban meg az USA befolyása jelentős, de talán még az a legjobb.

A magas légköri por hatása meg bizonyított, volt olyan év, amikor nem volt nyár, mert kitört valahol egyetlen vulkán. A dinoszauruszok is a meteorit éghajlati hatása miatt halhattak ki, nem azért, mert mindet eltalálta volna. Persze ezeknél nem volt radioaktív hatás.

máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!